FANDOM


Wiktor Łyczko
Informacje
Imię i nazwisko Wiktor Łyczko
Rodzina Urszula Łyczko (żona)

Ofelia Łyczko (córka)

Miłość i związki Urszula Łyczko (żona)
Przydomki i imiona Wiktor Łyczko
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) VII, IX

Wiktor Łyczko - ojciec Ofelii Łyczko. Był podróżnikiem, a jednym z jego najsłynniejszych czynów były wysiłki w celu odnalezienia mitycznego miasta El Dorado. Jego wspólnikami byli Tom Perkins i Berry Hagen, którzy zamordowali go w dżungli (tak sądzili). Do "mordu" doszło, ponieważ jego "przyjaciele" chcieli dostać mapę drogi do El Dorado, której Wiktor dać nie chciał. W końcu, po "zabiciu", zabrali mu mapę, lecz okazała się fałszywa. Nikt potem nie odnalazł El Dorado... Dopóki jego córka nie znalazła w jego papierach prawdziwej mapy...

Tajemnicza śmierćEdytuj

Po jego "śmierci" Tom i Berry natychmiast uciekli, sądząc, że Wiktor jest już trupem. Wtedy to pobiegli na poszukiwania złotego miasta. Gdy okazało się, że mają fałszywą mapę, wrócili. Wiktora jednak tam już nie było.

W czasie gdy jego wspólnicy poszukiwali zaginionego miasta, sam Wiktor ocknął się u przyjaznego plemienia Indian, którzy znaleźli go na miejscu pobicia. Udzielili mu pomocy, jednakże po traumie, jaką pan Łyczko dostał, nie odzyskał w pełni pamięci. Nie pamiętał niczego przed tym strasznym wydarzeniem.

Dopiero w VII tomie Kronik Archeo odnalazła go jego córka Ofelia Łyczko, gdy przypadkiem był przewodnikiem Bajardo Torresa. Był on jedyną żywą osobą, jakiej udało się dotrzeć do mitycznego miasta, a więc będąc przewodnikiem wrogów dawał im znaczną przewagę.

Gdy doprowadził wrogów z Bajardo na czele, w tym samym czasie zobacyzła go w El Dorado jego córka wraz z przyjaciółmi.

W końcu VII tomu Wiktor Łyczko rozpoczyna leczenie. Diagnoza jest przychylna. Lekarze twierdzą, że przynajmniej w części uda mu się odzyskać pamięć z przed wypadku.

RodzinaEdytuj

Ma żonę i córkę. Bardzo zależy mu na normalnym życiu ze swoją rodziną. Chciałby kiedyś mieć wnuki.

Dalsze życie (po odnalezieniu)Edytuj

Z VIII tomu dowiadujemy się, że Wiktor wydobrzał już po swoich przejściach, nadal ma jednak luki w pamięci. Panna Ofelia często go odwiedza i jest szczęśliwa, że jej rodzice znowu są razem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.