Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Ryszard Ostrowski
Ryszard Ostrowski head.jpg
Informacje
Imię i nazwisko Ryszard Ostrowski
Rodzina Ofelia Łyczko (żona)

Paweł Ostrowski (ojciec)

Aniela Ostrowska (matka)

Adam Ostrowski (brat)

Beata Ostrowska (bratowa)

Ania Ostrowska (bratanica)

Bartek Ostrowski (bratanek)

Miłość i związki Ofelia Łyczko (żona)
Przydomki i imiona Ryszard Ostrowski, Ryszard, Kasztelan, Wujek, Wujek Ryszard
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I, III-V, VII-IX
Galeria

Ryszard Ostrowski - brat Adama Ostrowskiego, wujek Ani i Bartka Ostrowskich. Jest kustoszem (dyrektorem) Muzeum Regionalnego, które znajduje się w odrestaurowanym średniowiecznym zamku na wzgórzu w Zalesiu Królewskim, w którym mieszka.

Założył Bractwo Rycerskie, do którego wstąpił Bartek, a także wiele innych chłopców i dziewcząt z Zalesia. Otrzymał kiedyś przydomek "Kasztelan".

Ryszard bardzo interesuje się średniowieczem. Ma konia o imieniu Landor. W I tomie serii organizuje Międzynarodowy Turniej Rycerski, na który mają przybyć goście z całej Europy. Angażuje w swoje zainteresowanie całą młodzież Zalesia Królewskiego. 

Ryszard bardzo lubi częste podróże z bratem i bratową, ponieważ przywozi z nich mnóstwo eksponatów do swojego muzeum. 

Bartek i Ania zauważyli, że Ofelia Łyczko bardzo podoba się Ryszardowi. Wszyscy w Zalesiu Królewskim poza nią wiedzą o tym doskonale. (Kroniki Archeo: I) 

Od około II-III części ona również darzy go sympatią. W VII tomie zaręczają się w nietypowych okolicznościach. Oświadczyny pary odbyły się w błocie. Został wtedy nazwany przez pannę Łyczko nawiedzonym kustoszem, ona sama zaś powiedziała o sobie "zwiariowana blibliotekarka" i stwierdziła, że dobrana z nich para. (Kroniki Archeo: VII)

Występuje we wszystkich tomach, poza II, (i VI) w którym jest tylko wspomniany przez Ofelię i Bartka(Kroniki Archeo: II)

W trzecim tomie, podczas szaleńczego pościgu w Wiedniu, ucierpiał jego dziesięcioletni, szary opel. Nie wiadomo, czy później oddał go do naprawy, czy kupił nowy samochód. (Kroniki Archeo: III)

Płynnie posługuje się językiem angielskim. Zna również język francuski, możemy to wywnioskować z fragmentu VIII tomu, w którym czytał paryską gazetę. (Kroniki Archeo: VIII)

Advertisement