FANDOM


Ryszard Ostrowski
Ryszard Ostrowski head
Informacje
Imię i nazwisko Ryszard Ostrowski
Rodzina Ofelia Łyczko (żona)

Paweł Ostrowski (ojciec)

Aniela Ostrowska (matka)

Adam Ostrowski (brat)

Beata Ostrowska (bratowa)

Ania Ostrowska (bratanica)

Bartek Ostrowski (bratanek)

Miłość i związki Ofelia Łyczko (żona)
Przydomki i imiona Ryszard Ostrowski

Ryszard

Kasztelan

Wujek

Wujek Ryszard

Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I, III-V, VII-IX

Ryszard Ostrowski - brat Adama Ostrowskiego, wujek Ani i Bartka Ostrowskich. Jest kustoszem (dyrektorem) w Muzeum Regionalnym, które znajduje się w odrestaurowanym, średniowiecznym zamku na wzgórzu w Zalesiu Królewskim, w którym mieszka. Sam Kasztelan bardzo interesuje się średniowieczem. Ma konia o imieniu Landor. W I tomie Kronik Archeo organizuje Międzynarodowy Turniej Rycerski. Angażuje w swoje zainteresowanie także całą młodzież Zalesia Królewskiego. Założył tam także Bractwo Rycerskie, do którego wstąpiło wiele chłopców z Zalesia, a nawet dziewczęta. Ryszard bardzo lubił częste podróże z bratem i bratową, ponieważ przywoził z nich dużo eksponatów do swojego muzeum. 

Ryszard Ostrowski
W I tomie dowiadujemy się, że jest zakochany w pannie Ofelii i wszyscy w Zalesiu Królewskim poza nią doskonale o tym wiedzą. Od około II-III części ona również darzy go sympatią. (Kroniki Archeo: I) W VII tomie zaręczają się w nietypowych okolicznościach. Oświadczyny pary odbyły się w błocie. Został wtedy nazwany przez pannę Łyczko nawiedzonym kustoszem, ona sama zaś powiedziała o sobie "zwiariowana blibliotekarka" i stwierdziła, że dobrana z nich para. (Kroniki Archeo: VII)

Występuje we wszystkich tomach, poza II, (i VI) w którym jest tylko wspomniany przez Ofelię i Bartka(Kroniki Archeo: II)

W trzecim tomie, podczas szaleńczego pościgu w Wiedniu, ucierpiał jego dziesięcioletni, szary opel. Nie wiadomo, czy później oddał go do naprawy, czy kupił nowy samochód. (Kroniki Archeo: III)

Płynnie posługuje się językiem angielskim. Zna również język francuski, możemy to wywnioskować z fragmentu VIII tomu, w którym czytał paryską gazetę. (Kroniki Archeo: VIII)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.