Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Natoka Matsuzawa
Informacje
Imię i nazwisko Natoka Matsuzawa
Rodzina -
Miłość i związki -
Przydomki i imiona Natoka Matsuzawa

Natoka

Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) IV

Natoka Matsuzawa - jeden z poszukiwaczy wachlarza młodości. To on wykrał szkrzynię z zatopionej chińskiej dżonki, powodując tym samym rozpad przyjaźni Jacka i Aurory, choć nie to miał na celu. To on był tajemniczym trzecim graczem.

Gdy Ostrowscy dotarli do Japonii by pomóc Gardnerom, Natoka zaprosił ich na spotkanie w świątyni. Twierdził, że ich przyjaciele przebywają na wyspie Kiusiu oraz że on sam pracuje na zlecenie Cesarza, a jego zadaniem jest odnaleść wachlarz i przekazać Jego Wysokości. Szczęśliwym trafem posiadał na Kiusiu dom, zaproponował więc Ostrowskim zakwaterowanie. Polacy mieli pewne wątpliwości, ale wiedzieli że nie mają wybory i że ich przyjaciele czekają. Pannie Ofelii jednak coś naprawdę nie pasowało, dlatego cały czas pozostawała w kontakcie z Gordonen Archerem, oczywiście nic nikomu nie mówiąc.

Następnie Matsuzawa wysłał Adama i Beatę w góry - trasą śmierci - przekonując, że na szczycie znajduje się opuszczony klasztor, w którym więzieni są Gardnerowie. Sam też miał iść, ale wykręcił się bolącym kolanem. Pod pozorem wyjazdu do lekarza, zostawił Bartka i Anię samych w domu. Oni, tknięci złym przeczuciem, zaczęli myszkować - tak jak przewidział. Znaleźli starą skrzynię (tę, którą wydobył z dżonki), a w niej paszporty Gardnerów. Natychmiast powiedzieli o tym pannie Ofelii i wszyscy razem wszyruszyli trasą wskazaną przez Matsuzawę - Beata zostawiła wcześniej drugą mapę, na wszelki wypadek. Natoka wrócił, gdy ich już nie było. Poszedł do starej pagody w swoim ogrodzie, do której wcześniej zabronił wchodzić dzieciom twierdząc, że jest bardzo stara i może się rozpaść. W rzeczywistości ściany i drzwi były stalowe, a przed nimi niewidoczni z daleka strażnicy. W środku natomiast przebywała cała rodzina Gardnerów, którą to właśnie Natoka porwał i uwięził, chciał zdobyć astrolabium potrzebne do zlokalizowania wachlarza, które miało być w posiadaniu angielskiej rodziny. Jednakże przed wyjazdem Mary Jane i jej braci wysłali przedmiot w paczce do BartkaAni. Mastuzawa, nie wiedząc o tym, dał Gardnerom dwadzieścia cztery godziny albo ich zabije. W nocy rodzinę uratował ronin, który już wcześniej pomógł dzieciom.

Po raz ostatni spotykamy Matsuzawę w Jaskini Złotego Smoka, już z wachlarzem. Wtedy też pojawił się Satoru Okugawa - przeciwnik Natoki i jego były uczeń. Zaczęli kłócić się po japońsku, a do walki stanęli nijna Matsuzawy i farbowani na blond goryle OkugawyYakuza przegrał i został związany, ale wtedy przyszedł dawno nie widziany Jack Fox. Dzieci, wykorzystując zamieszanie, rzuciły się do ucieczki, jednak zawróciły po brakującego Jima, którego Natoka wziął za zagładnika. Chłopiec jednak wyrwał się mu razem z pudełkiem zawierającym wachlarz. Pobiegł nad strumień lawy i groził, że wrzuci tam artefakt. Tak jak mówił ronin, ludzkość nie dorosła jeszcze do odmładzającego wachlarza i najlepiej będzie się go pozbyć. Jim zniknął na chwilę wszystkim z oczu, ale wrócił i ostatecznie wrzucił pudełko do lawy. Wtedy w jaskini pojawiła się panna Ofelia, Gordon Archer, rodzice, Naomi oraz policja.

Natoka, jak pokazał, jest osobą bezwględną, wredną, ale sprytną i przewidującą, chociaż gdy pozornie był na wygranej pozycji, zapomniał że nie jest wrzechmogący i nadal może stracić to, o co tak zaciekle walczył.

Advertisement