Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Meluzyna
Logomeluzyna.png
Informacje
Kategoria Restauracja
Prawdziwość Prawdziwe, Fikcyjne
Występy Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy (seria)

Meluzyna - jest to restauracja znajująca się w budynku, w którym mieści się także Polskie radio PIK. Gośćmi tej restauracji byli: Tomuś Orkiszek, rybka Klotylda, kotka Kicia i chomik Euzebiusz (w 3 tomie przygód Tomusia). Co ciekawe, restauracja ta istnieje naprawdę i znajduje się w Bydgoszczy (przy siedzibie Radia PIK). (Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej restauracji). 

Z 3 tomu dowiadujemy się wiele ciekawostek co do spędzonego tam czasu przez naszych detektywów. W owej restauracji partnerzy zamówili poobiadowy deser. Klotylda była rybką, więc musiała zadowolić się karmą dla rybek (nic nadzwyczajnego), jednak EuzebiuszKicia i Tomuś zamówili sobie desery w rectauracji. Euzebiusz był uradowany kawałkiem soczystej marchewki, Kicia dostała miskę zupy mlecznej, a Tomuś pyszny deser czekoladowy. Nie wiemy, ile to wszystko kosztowało, ale zostało wspomniane, że Tomuś zostawił pięćdziesiąt groszy napiwku kelnerowi.

W tej restauracji znajowało się też przejście (w ścianie) do siedziby Radia PIK. Zostało wykute przez Ambrożego Pigmencika i Emiliana Kielnię na zlecenie Gucia Oberka (któremy z kolei zlecił zamówienie Artur Fąfel).

Advertisement