Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Mary Jane Gardner
Mary Jane Gardner.png
Informacje
Imię i nazwisko Mary Jane Gardner
Rodzina Jim Gardner (brat)

Martin Gardner (brat)

Melinda Gardner (matka)

Edmund Gardner (ojciec)

Miłość i związki Bartek Ostrowski

Thomas Anders (Tom III)

Przydomki i imiona Mary Jane Gardner, Mary Jane
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I-X
Galeria

Mary Jane Gardner - jedna z trojga dzieci słynnych angielskich naukowców Edmunda i Melindy Gardnerów. Jest starszą siostrą Jima i Martina. Rodzina Gardnerów przyjaźni się z rodziną polskich archeologów i ich dziećmi: Anią i Bartkiem. W pierwszym tomie serii ma jedenaście lat. Jest rok młodsza od Bartka i niemal dorównuje mu wzrostem.

Jeszcze przed wydarzeniami z I tomu serii miała długie, czarne warkocze. W pierwszym tomie zamieniła je na krótką, zawadiacką fryzurę, która podobała się Bartkowi. Zmiana uczesania podkreślała jej zadziorny charakter. 

Interesuje się fotografią, nie rozstaje się ze swoim Nikonem, którego otrzymała przed wydarzeniami z I tomu serii. Podczas odkrycia Zaginionej Świątyni nie miała go jednak przy sobie i była na siebie z tego powodu zła. Jej marzeniem jest zostać fotografem i robić zdjęcia dla National Geographic.

Bardzo lubi starożytne mity i legendy, jest w nich świetnie rozeznana. W trudnych sytuacjach lubi brać sprawy w swoje ręce. (Kroniki Archeo: I)

W drugim tomie jedno z jej zdjęć posągu Posejdona znalazło się nawet na ich okładce. Nie może przepuścić żadnej okazji do dobrych ujęć. Poza tym ona i bracia świetnie jeżdżą konno.

Dobrze strzela z łuku, w trzecim tomie prawie wygrała zawody łucznicze.

Mary Jane, tak jak bracia i rodzice, interesuje się archeologią. Ma obszerną wiedzę w dziedzinie historii. Ma nawet notes, w którym zapisuje różne zagadnienia, czasem przydają się bardziej niż internet. Odznacza się niebywałą inteligencją i można odnieść wrażenie, że lubi planowanie.

Mary Jane ma bardzo dobre relacje ze swoją rodziną. Często działa z myślą o bezpieczeństwo rodziców, bez uwzględnienia swojego. Kiedy razem z przyjaciółmi wpadają na jakiś trop, zajmują się sprawą potajemnie, nie zwracając uwagi na zakazy dorosłych, zwłaszcza panny Ofelii. Owocuje to jednak niezwykłymi odkryciami.

Dziewczyna bardzo kocha swoich braci, ale często na nich krzyczy i zwraca im uwagę na różne rzeczy, głównie na dziecinność. Potrafi dać też kuksańca w bok, kopniaka, czy po prostu grzmotnie któregoś w ucho.

Mary Jane nie potrafi mówić o swoich uczuciach, dlatego rzuca dookoła złośliwościami. Ma wybuchowy charakter i niezwykły temperament, na pewno nie jest spokojną osobą. Zawsze musi postawić na swoim.

Dziewczyna jest ze wzajemnością zakochana w Bartku. Można powiedzieć, że prawie są parą, na pewno wiedzą o swoich uczuciach. W drugim tomie była zazdrosna o Klejto, która spodobała się Bartkowi. Ona sama też polubiła dziewczynę, ale zazdrość nie dawała jej tego bardziej okazać. W trzecim tomie natomiast Mary Jane znalazła sympatię - Thomasa, wtedy role się odwróciły i to Bartek był zazdrosny.

Ma ciotkę Lawinię i kuzyna Charlie. Gardnerowie nie darzą ich sympatią.

Advertisement