Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Martin Gardner
Martin head.jpg
Informacje
Imię i nazwisko Martin Gardner
Rodzina Jim Gardner (brat)

Mary Jane Gardner (siostra)

Melinda Gardner (matka)

Edmund Gardner (ojciec)

Miłość i związki -
Przydomki i imiona Martin Gardner, Martin
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I-X
Galeria
Chyba że jakieś interesujące pleśnie tu znajdę.

—Martin Gardner

Martin Gardner - jeden z trojga dzieci słynnych angielskich naukowców Edmunda i Melindy Gardnerów. Jego bratem bliźniakiem jest Jim Gardner, ma też starszą siostrę - Mary Jane.

Jest bardzo podobny do swojego bliźniaka, ma jasne, lekko rudawe włosy oraz mnóstwo piegów na nosie i policzkach.

Razem z bratem trenuje szermierkę. W I tomie serii chłopcy zdobyli mistrzostwo szkoły w tej dziedzinie. 

Jest zapalonym przyrodnikiem. Uwielbia oglądanie oraz poznawanie roślin i zwierząt. Nie może się zdecydować, czy w przyszłości wybrać zoologię, czy botanikę.

Do nikogo nie odzywa się tak czule jak do zwierząt. Podczas pobytu w Amarnie do wielkiego słoja złapał Skrabiego, czarnego skarabeusza, z którym się później nie rozstawał. W Zaginionej Świątyni przez nieuwagę wpadł do wody, w której pływały krokodyle. Umie świetnie pływać, jednak w panice zapomniał o wszystkim. Z wody wyciągnął go Bartek. (Kroniki Archeo: I)

hodowlę pająków. Wszystko, co jest związane z przyrodą intryguje go i ciekawi, zrobi wiele aby zobaczyć z bliska jakąś roślinę czy zwierzę. Poza tym świetnie jeździ konno

Tak jak siostra, brat i rodzice, interesuje się archeologią. Ma dużą wiedzę w zakresie historii, aczkolwiek trochę mniejszą niż Mary Jane, Bartek i Ania. To inteligenty, ale dziecinny chłopiec i często działa bez przemyślenia konsekwencji. Jest też sarkastyczny.

Martin ma bardzo dobre relacje ze swoją rodziną. Często działa z myślą o bezpieczeństwo rodziców, bez uzwględnienia swojego. Kiedy razem z przyjaciółmi wpadają na jakiś trop, zajmują się sprawą potajemnie, nie zwracając uwagi na zakazy dorosłych, zwłaszcza panny Ofelii. Owocuje to jednak niezwykłymi odkryciami.

On i Jim są do siebie bardzo podobni i łączy ich bliska relacja, chociaż Martin wydaje się trochę spokojniejszy, zapewne przez swoją pasję. Jim tylko raz miał tajemnicę przed bratem - kiedy zachował wachlarz młodości z czwartego tomu, a do lawy wrzucił puste pudełko i nikomu o tym nie powiedział. Poza tym 

chłopcy mówią sobie o wszystkim i wszystko razem planują, zwłaszcza kawały, które uwielbiają robić pannie Ofelii, czasem nawet niebezpieczne.

Z Mary Jane nie są tak blisko, ale bardzo się kochają, mimo że siostra często krzyczy na chłopców, może też uderzyć.

Ma ciotkę Lawinię i kuzyna Charliego. Gardnerowie nie dażą ich sympatią.

Advertisement