Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Ginevra Carnarvon
Lady Ginevra.png
Informacje
Imię i nazwisko Ginevra Carnarvon
Rodzina George Carnarvon (przodek)
Miłość i związki -
Przydomki i imiona lady Ginevra Carnarvon, Ginevra Carnarvon, Cressida Finch
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I
Galeria

lady Ginevra Carnarvon - potomkini piątego lorda George'a Carnarvona. Od urodzenia mieszka w należącym od pokoleń do jej rodziny zamku Highclere, w uroczym miasteczku Newbury, w hrabstwie Berkshire, w południowej Anglii. Doskonale zna się na sztuce egipskiej.

Posiada rudego perskiego kota - Totmesika. Będąc w zamku uwielbia przeglądać album ze zdjęciami piątego lorda George'a Carnarvona. W zamku znajduje się też obszerna biblioteka, licząca tysiące cennych woluminów. Regały i przeszklone witryny są wypełnione równiutko ustawionymi książkami.

Lady Ginevra w bibliotece odkryła dość grubą książkę, na którą nigdy wcześniej nie zwróciła uwagi. We wnętrzu książki znajdowała się starannie wycięta dziura, w której umieszczono egipski ostrakon z planem złożonego z wielu pomieszczeń i poziomów grobowca oraz kawałek papieru z napisem "Klejnot Nefertiti. Legenda jest prawdą.", napisanym ręką George'a Carnarvona.

Posiada kolekcję oryginalnych, ogromnych kapeluszy.

Chcąc uniknąć rozgłosu, w recepcji hotelu Ramzes przedstawiła się jako Cressida Finch. Chciała w spokoju rozwiązać zagadkę klejnotu Nefertiti.

Zawsze ustala dokładny plan działania na kilka najbliższych dni. Ma przy sobie zatyczki do uszu oraz satynową opaskę na oczy, które przydają jej się podczas długich lotów samolotem. Użyła ich też pierwszego dnia pobytu w hotelu Ramzes, kiedy przeszkadzał jej zgiełk Kairu oraz śmiech Ostrowskich i Gardnerów z hotelowego tarasu.

Do Kairu przybyła żeby dowiedzieć się czegoś o klejnocie Nefertiti i legendzie z nim związanej. (Kroniki Archeo: I)

Advertisement