Advertisement

Beata Ostrowska

Beata Ostrowska
Beata Ostrowska.png
Informacje
Imię i nazwisko Beata Ostrowska
Rodzina Adam Ostrowski (mąż)

Ania Ostrowska (córka)

Bartek Ostrowski (syn)

Ryszard Ostrowski (szwagier)

Paweł Ostrowski (teść)

Aniela Ostrowska (teściowa)

Barbara Lawson (kuzynka)

Miłość i związki Adam Ostrowski (mąż)
Przydomki i imiona Beata Ostrowska, Beata
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I-VII
Galeria

Beata Ostrowska - archeolog, żona Adama Ostrowskiego. Bratowa Ryszarda Ostrowskiego. Matka Ani i Bartka.

Ostrowscy poznali Melindę i Edmunda Gardnerów w trakcie prac archeologicznych przy świątyni Hatszepsut w Deir El Bahari. Ekipa polskich archeologów, w których gronie pracowała razem z mężem, przywróciła świątyni dawną świetność. Od tamtej pory obie rodziny często spotykały się ze sobą i prowadziły różne badania. (Kroniki Archeo: I)

Jest znanym archeologiem, tak jak mąż, ale nie zwykłym. Oboje lubią przygody, a dzieci mają to po nich. Przez to rodzice się martwią, raz nawet nie powiedzieli swoim pociechom o poszukiwaniach, które prowadzą, w obawie o ich bezpieczeństwo.

Niewiele wiadomo o jej charakterze, ale na pewno to, że jest zapobiegliwa, cechę tę odziedziczyła Ania. Wykazuje się typową dla dorosłego inteligencją, ale także niezwykłą odwagą. Bardzo kocha swoją familię, co znaczy, że jest osobą ciepłą i rodzinną. Przyjaźni się z Melindą Gardner oraz Ofelią Łyczko. Można powiedzieć, że kobiety tworzą trio. Ma kuzynkę Barbarę Lawson, z którą bardzo dobrze się dogaduje.

Ze względu na charakter swojej pracy, biegle posługuje się kilkoma językami, zna także podstawy japońskiego. Powiedziano też, że nauczyła się jeść praktycznie wszystko.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.