FANDOM


Bartek Ostrowski
Bartek head
Informacje
Imię i nazwisko Bartłomiej Ostrowski
Rodzina Adam Ostrowski (ojciec)

Beata Ostrowska (matka)

Ania Ostrowska (siostra)

Aniela Ostrowska (babcia)

Paweł Ostrowski (dziadek)

Ryszard Ostrowski (wuj)

Ofelia Ostrowska (ciocia)

Miłość i związki Mary Jane Gardner

Klejto Dimitrios (krótka miłość; Tom II)
Orianna (zauroczenie; Tom III)

Przydomki i imiona Bartłomiej Ostrowski

Bartek Ostrowski

Bartek

Młody Ostrowski

Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I-X
Dzieci

(Od lewej strony): Ania, Mary Jane, Bartek, Jim, Martin

Bartłomiej Ostrowski - Jest jednym z dwojga dzieci państwa Ostrowskich (Archeologów). Jego siostrą jest Ania Ostrowska. Przyjaźni się z Mary JaneJimem i Martinem. Jest najstarszy z grupy.
Obraz (64)

Bartek z Adamem Ostrowskim

Należy do Bractwa Rycerskiego swojego wujka. Poza tym nie ma jakichś szczególnych zainteresowań, jak jego siostra i przyjaciele, ale w tym co robi jest zdecydowanie jednym z najlepszych. Jeździ konno i ma nawet swojego konia, Leonidasa. W trzecim tomie zostało wspomniane, że zazwyczaj to on wygrywał na Turnieju Rycerskim, ciężko mu jest godzić się z porażką.

Bartek, tak jak rodzice i siostra, interesuje się archeologią. Można przypuszczać, że jeśli w przyszłości jego przyjaciele zajmą się na poważnie swoimi zainteresowaniami, on zostanie profesjonalnym archeologiem. Odznacza się niebywałą inteligencją, a także dojrzałością. To właśnie on podejmuje w paczce najważniejsze decyzje. Jest dość przezorny i nieufny w stosunku do obcych.

Img022

Ania, Bartek i murzyn

Bartek ma bardzo dobre relacje ze swoją rodziną. Często działa z myślą o bezpieczeństwo rodziców, bez uwzględnienia swojego. Kiedy razem z przyjaciółmi wpadają na jakiś trop, zajmują się sprawą potajemnie, nie zwracając uwagi na zakazy dorosłych, zwłaszcza panny Ofelii. Owocuje to jednak niezwykłymi odkryciami.

Doskonale włada ciężkimi mieczami i potrafi świetnie fechtować, czym imponuje młodym Gardnerom (i nie tylko) ogromnie.

On i Ania to prawdziwe papużki-nierozłączki. Wszystko robią razem i nie lubią się rozstawać. Jednakże jak to rodzeństwo, czasem działają sobie na nerwy. Kiedy dzieci spędzały wakacje w posiadłości lady CarnarvonAnię cały czas nawiedzały koszmary i przychodziła do brata, nie dając mu się wyspać. Ona natomiast nie lubi, gdy Bartek mówi do niej bzyku.

Img005

Bartek i panna Ofelia

Bartek jest zakochany ze wzajemnością w Mary Jane i można nawet powiedzieć, że już prawie są parą, na pewno wiedzą o swoich uczuciach. W drugim tomie zauroczył się Greczynką Klejto, która dzięki swojemu dziadkowi została włączona w poszukiwania całkiem naturalnie i z którą miał później kontakt. Mary Jane bardzo ją polubiła, ale przez zazdrość o Bartka nie potrafiła tego szczególnie okazać. W trzecim tomie natomiast to ona znalazła sympatię - 

Bartek - gra

Bartek (paszport)

Thomasa, wtedy role się odwróciły i to Bartek był zazdrosny. W piątej części podrywała go Australijka Alice, on sam jednak nie był nią zainteresowany, a wręcz zażenowany jej zachowaniem.

Bardzo dobrze pływa, ponieważ przed lekcjami w szkole chodzi na pływalnię.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.