Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement

Archeologické kroniky. Poklad královny Nefertiti
Tajemnica Klejnotu Nefertiti cz.jpg
Informacje
Tytuł tomu Archeologické kroniky. Poklad královny Nefertiti
Seria Archeologické kroniky (seria)
Autor Agnieszka Stelmaszyk
Ilustrator/-rzy Jacek Pasternak
Wydanie okładka twarda
Inne dostępne wydania -
Tłumaczenia język azerski (okładka miękka), język litewski (okładka twarda), język polski (okładka twarda), język ukraiński (okładka twarda)
Dodatkowe informacje
Ilość stron 240
Liczba rozdziałów 33
Kod ISBN 978-80-264-1908-2
Wydawnictwo CPress.png
Poprzedni Następny
- Archeologické kroniky. Poklad z Atlantidy

Archeologické kroniky. Poklad královny Nefertiti - tom I serii Archeologické kroniky (pol. Kroniki Archeo) autorstwa Agnieszki Stelmaszyk w języku czeskim, wydany w 2018 roku przez wydawnictwo CPress (pierwsze wydanie w języku polskim ukazało się w wydawnictwie Zielona Sowa w 2010 roku).

Opis

Ztracená hrobka královny Nefertiti patří už tisíce let k největším záhadám starého Egypta. Legenda praví, že se v ní ukrývá nesmírné bohatství a především také šperk, ve kterém je uchována nadpozemská moc. Anička s Barťasem nemůžou uvěřit svému štěstí. Odjíždí za svými rodiči do Egypta, kam byli povoláni k novému archeologickému objevu. Tajemná hrobka však nechce své tajemství vydat a děti brzy zjistí, že budou muset záhadu vyřešit na vlastní pěst. Bylo snad odkryto místo odpočinku krásné Nefertiti? Kdo všechno zná zapomenutou legendu a kdo odnesl sarkofág z hrobky? Dětem jsou ale v patách záludní lovci pokladů, kteří se nezaleknou ničeho. A žhavý pouštní písek by mohl tajemství navždy zasypat. Začíná závod o čas.

Advertisement