Agnieszka Stelmaszyk Wiki
Advertisement
Ania Ostrowska
Ania Ostrowska.png
Informacje
Imię i nazwisko Anna Ostrowska
Rodzina Adam Ostrowski (ojciec)

Beata Ostrowska (matka)

Bartłomiej Ostrowski (brat)

Aniela Ostrowska (babcia)

Paweł Ostrowski (dziadek)

Ryszard Ostrowski (wuj)

Ofelia Łyczko (ciocia)

Miłość i związki -
Przydomki i imiona Anna Ostrowska, Ania Ostrowska, Ania, Bzyk, O pani
Dodatkowe informacje
Występy (seria) Kroniki Archeo (seria)
Występy (tomy) I-X
Galeria

Anna Ostrowska - jedna z dwojga dzieci archeologów Adama i Beaty Ostrowskich. Jej bratem jest Bartek Ostrowski. Prowadzi tytułowe Kroniki Archeo. Przyjaźni się z Mary JaneJimem i Martinem. W pierwszym tomie serii ma osiem lat. Ma duże, ciemnoniebieskie oczy i blond włosy.

Lubi rysować, szkicować i malować. Dzięki temu jest niezwykle uzdolniona plastycznie. Nosi ze sobą szkicownik. Jej pokój przypomina pracownię malarską, w której panuje iście artystyczny nieład. Dziewczynka nie lubi sprzątania. Z charakteru jest niezwykle urocza, ale bardzo nieporządna. Nie widzi sensu w chowaniu materiałów, skoro i tak tworzy w każdej wolnej chwili. Czasem ma problem ze znalezieniem ubrań i nawet panna Łyczko, która się nią zajmuje, nie jest w stanie jej okiełznać. Po lekcjach zwykle odbiera ją panna Ofelia.

Jedną z jej najlepszych przyjaciółek jest Jagoda Kłosek, z którą Ania uwielbia spędzać czas. (Kroniki Archeo: I)

Urodziny obchodzi 12 lipca.

Ania tak jak brat i rodzice interesuje się archeologią. Ma znacznie większą wiedzę z dziedziny historii niż jej rówieśnicy, a nawet więszkość osób w wieku Bartka. Dość dobrze posługuje się językiem angielskim, co (jak przyznała w I tomie) zawdzięcza pannie Ofelii

Odznacza się też dużą inteligencją i spostrzegawczością, a także - zapewne po mamie - zapobiegliwością. Przepisuje i przerysowuje wszystkie tropy prowadzące do skarbu. Dzięki temu jeden raz możliwe było jego odkrycie w najtrudniejszej sytuacji.

Ania ma bardzo dobre relacje ze swoją rodziną. Często działa z myślą o bezpieczeństwo rodziców, bez uzwględnienia swojego. Kiedy razem z przyjaciółmi wpadają na jakiś trop, zajmują się sprawą potajemnie, nie zwracając uwagi na zakazy dorosłych, zwłaszcza panny Ofelii. Owocuje to jednak niezwykłymi odkryciami.

Ona i Bartek to prawdziwe papużki-nierozłączki. Wszystko robią razem i nie lubią się rozstawać. Jednakże jak to rodzeństwo, czasem działają sobie na nerwy. Kiedy dzieci spędzały wakacje w posiadłości lady Carnarvon, Anię cały czas nawiedzały koszmary i przychodziła do brata, nie dając mu się wyspać. Ona natomiast nie lubi, gdy Bartek mówi do niej bzyku.

Ania jest bardzo uroczą osóbką i często nie można jej odmówić. Nawet jej wujek, Ryszard przyznał, że ma do niej szczególną słabość.

Bardzo lubi płatki, nie wiemy jednak, jakiego rodzaju. Poznajemy ten fakt, gdy Bartek podaje siostrze jej ulubione płatki z mlekiem.

Advertisement